İlaçlama Pompaları

İlaçlama Pompaları Hangi Durumlarda Kullanılır?

İlaçlama pompaları, insan yaşamını adeta bir çileye dönüştüren haşere ve böceklere karşı mücadelede tercih edilen seçeneklerdendir. Bunun yanı sıra insan yaşamını tehdit eden virüs ve bakterilerden korunmak için de ilaçlama pompası çeşitlerinden faydalanılır. 

İçerisine etkin maddesi güçlü ilaçlar eklendikten sonra haşere, böcek, bakteri ve virüsün yayıldığı yerlerin temizlenmesi için kullanılan bu ilaçlama ekipmanları uzun ömürlüdür. Tek seferlik kullanımdan ziyade kırılana ya da 3-5 senelik kullanım ömrünü tamamlayana kadar ilaçlama pompasının kullanılabildiği görülür. 

Eğer siz de yaşam alanınızda böcek ve haşerelerden çok mustaripseniz hemen bir ilaçlama pompası satın almalısınız. İlaçlama pompası tavsiye konusuna da bir göz atmayı unutmamalısınız.

İlaçlama Pompaları Nasıl Çalışır?

İlaçlama pompası satın almak oldukça kolay bir seçenek olsa da bu seçeneğin sonraki aşamalarda nasıl ele alınacağı değerlidir. Daha açık bir ifade ile ilaçlama pompaları arasından bir seçim yaptıktan sonra sizi neler bekler?

İlaçlama pompalarının çalışma prensibi oldukça basittir. İçerisine ilacı doldurduktan sonra ilaçlama yapacağınız yere yaklaştırarak biraz güç uygulamanız durumunda püskürme sistemi çalışacak ve ilaç enjekte edilecektir. İlacın ilgili yere sıkılması ile burada bulunan böcek ve diğer zararlıların da ortadan kaldırılması sağlanacaktır. 

İlaçlama yapılırken işlem bu denli basit olsa da zaman zaman yapılan hatalar ilaçlama pompası kullanımı konusunda sorunlara neden olur. Bu durumda sık yapılan hataları dikkate almak gerekir.

İlaçlama Pompası ile İlgili Hatalar

İlaçlama yapılırken en sık görülen hatalar arasında ilacın sıkılarak devam edilmesidir. Yani ilaçlama her an yapılmamalı sadece ilgili alanlara uygulama gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde hem pompanın mekanizmasını bozmuş olursunuz hem de ilacın boş yere akıp gitmesine neden olabilirsiniz.

İlaçlama pompaları kullanıldıktan sonra mutlaka temizlenmelidir. Temizliğin yapılmaması halinde gerek depo kısmında gerekse de mekanizma kısmında kalıntı ortaya çıkar. Bu nedenle de uzun vadede pompanın kullanımı ile alakalı sorunlarla karşılaşılır. Eğer satın aldığınız ürünün uzun vadede kullanılmasını sağlamak istiyorsanız temizliğe önem göstermelisiniz. Bol su ile temizlediğiniz pompanızı kuru bir yerde muhafaza ederek olumsuz etkilerden de uzak tutabilirsiniz.

Related Posts

One thought on “İlaçlama Pompaları Hangi Durumlarda Kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir