İlaçlama Pompaları

İlaç Pompalarında Basınç Ayarları

İlaçlama Pompaları

Basınçlı ilaçlama pompası evlerde ve küçük bahçelerde kullanılmak üzere üretilmişlerdir. Böcek ilaçlama ya da benzeri ilaçlar yapıldığında koruyucu elbiseler giymeniz gerekmektedir. Her kullanımda ilaçlama pompası üzerinde kontroller yapılmalı, conta ve diğer aksamlarının sağlamlığı test edilmelidir. İlaçlama makinesi büyük tarım alanlarında kullanılabilmektedir.
Tarımsal alanlarında oluşabilecek haşere ve böcekler sayesinde oluşabilecek bitki hastalıklarını engelleyebilmek için ilaçlama makineleri ile birlikte yapılacak ilaçlamalar çok önemlidir. Bu alanlarda kullanılacak kimyasal maddelerden oluşmuş ilaçların, belirli kriterlere uyması ve sağlık bakanlığı onaylı olması zorunludur. Her kullanımdan sonra ilaçlama pompalarının çıkarılarak ilaç depoları ve pompa kolları temiz sular ile temizlenmelidir. İlaçlama Pompaları sitesinden tüm bu detaylar hakkında bilgileri alabilirsiniz.

İlaç Pompalarında Basınç Ayarları

İlaçlama makinesi üzerindeki pompa kollarından aşağı yukarı 40 kez çalıştırılarak basınç elde edilir ve bu basınç ile birlikte pompalar çalışmaya hazır hale getirilir. İlaçlama pompalarında yapılacak temizlikten sonra korumaları için açık bırakılması tavsiye edilir. Bu pompalar üzerinde zaman zaman meydana gelebilecek olan arızalar basit bir şekilde giderilebilir.
Son dönemlerde ortaya çıkan virüslerin engellenebilmesi için dezenfektan makinesi sayesinde yapılan dezenfektan işlemleri de önemli bir seviyeye ulaşmıştır. Virüsün yayılmaması için tüm toplu alanlar içerisinde dezenfektan işlemleri yapılmakta ve insan sağlığı koruma altına alınmaktadır. Dezenfektan makineleri sayesinde belirlenen tüm alanlarda sağlık bakanlığı onaylı dezenfekte ilaçları ile birlikte kullanım sağlanmaktadır. Bu konuda İlaçlama Pompaları sitesinden destek alabilirsiniz.

İlaçlama Pompası Ne İşe Yarar?

Meyve ve sebze bahçelerimizi, çiçeklerimizi ya da son yıllarda oluşan virüslere karşı dezenfektan işlemlerimizi yapabilmek amacıyla alacağımız ilaçlama pompası kalitesi açısından çok büyük önem taşımaktadır. İlaçlama yapacağınız alan ya da dezenfektan uygulayacağınız bölgenin büyüklüğü ya da metrekaresi ürün seçiminde tercihinizi etkileyecek önemli faktörlerdendir. İlaçlama pompası mekanik, benzinli motorlu, akülü olarak üç değişik basınç sağlayıcı yöntem ile imal edilebilmektedir.

Dezenfektan makinesi olarak da adlandırabileceğiniz ilaçlama makinesi çalışma düzenekleri içerisinde mekanik pompalı ilaçlama, yan ve üst gibi yerlerden yapılan pompa ile haznede hava basıncı oluşturulur. Kol ucundan sıkmak suretiyle belirli bir mesafeye kadar püskürtülerek işlem gerçekleştirilir. Benzin motorlu ilaçlama pompalarında ise mesafe mekaniğe göre daha uzun olarak çıkartılabilir. Her kullanımdan sonra İlaçlama Pompası sitesi ürünlerin temizlenip ve kurutulması için açık bırakılmasını öneriyor.

İlaçlama Pompaları Kapasiteleri

İlaçlama pompalarında maksimum dolum kapasiteleri açılmamalı ve kullanacağımız kadar ilaç konulacağı unutulmamalıdır. İlaçlama sırasında sağlığınızı koruma altında tutmayı unutmayınız. İlaçlama pompaları elde ya da sırtta taşınabilecek şekilde imal edilirler. Bunun yanında ilaçlama pompa tercihlerinde kullanılacak alanın büyüklüğü alacağınız ilaçlama makinesi depo alım kapasitesini belirler.

İlaçlama pompaları 5,10,25 gibi depolu çeşitleriyle mevcuttur. Bununla birlikte dezenfektan makinesi alırken sizin için en önemli konunun dezenfektan işlemini kaliteyle gerçekleştirmek ve başarılı sonuçlara ulaşmaktır. Dezenfektan makinesi çeşitleri içinde el pompası, omuz askılı ilaçlama pompası, sırt pompası gibi modelleri mevcuttur. İlaçlama Pompaları sitesinden tüm bu çeşitler için hizmet alabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir